ÇSATT

#TurkuazıTakipEt

Written by ÇSATT

Biz; özelde Çanakkale Savaşları, genelde savaşların ortak sonucu olan hüzünle ama aynı zamanda bize daima gurur veren zaferlerle dolu binlerce yıllık şanlı Türk Tarihi’nin, şairin dizelerinde hayat bulmuş olan “Dur Yolcu! Bilmeden gelip bastığın bu toprak, bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak ver bu sessiz yığın, bir vatan kalbinin attığı yerdir.” fikrinin  yeni nesillere anlatılmasını ve aktarılmasını ülkü edinmiş genç neferleriz.

2003 yılında başlattığımız bu davadan bir an bile sapmış değiliz. Bilakis ilk günkü heyecanla ve şanlı ecdadımızdan aldığımız azimle yolumuza devam ediyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana sadece üniversitemize, ilimize gelen gençlere değil Türkiye’nin dört bir tarafına dağılmış mezunlarımızın da; bulundukları yerde Çanakkale kahramanlarını anlatmasına/tanıtmasına köprü olduk, olacağız.

Bu sebeple ülkemizin son kırk yılını etkilemiş olan terör olaylarında, yakın zamanda ise komşu coğrafyamızda ortaya çıkacak terör oluşumlarına set çekebilmek, dur diyebilmek için göğüslerini siper eden aslan neferleri de unutmuş değiliz.

Son terör saldırısında şehitlik mertebesine ulaşan aziz şühedayı saygıyla anarken ötelerde İlteriş’ten Fatih’e; Kürşad’dan Ulubatlı’ya; Osman Gazi’den Seyit Onbaşı’ya; Alparslan’dan Mustafa Kemal Atatürk’e uzanan silsilenin içinde bizleri izlediklerinin bilincinde olarak yürüyüşümüze devam ediyoruz.

Bütün dünyaca Türk’ü andırması sebebiyle Türk adıyla anılan “TURKUAZ”, Topluluğumuzun rengidir. Bu yüzden #TurkuazıTakipEt başlığıyla sanal alemde başlattığımız yürüyüşümüzdeki amacımız anlattıklarımızdır. Bu başlıkla farkındalığı artırmak ve sizleri de bu kutlu yürüyüşte aramızda görmek temennimizdir.

About the author

ÇSATT

Biz geçmişten geleceğe kurulmuş bir köprüyüz.
Biz 1915’te canlarını feda eden kahraman Türk askerinin torunlarıyız.
Biz Seyit Onbaşı, Yahya Çavuş, Cevat Paşa’yız.
Biz Çanakkale’yiz.
Biz ÇSATT’ız.

Leave a Comment